Zeurítia radio / Mp3 player

Bio

Vendula Šmoldasová vystudovala zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté jazzový zpěv na Vyšší odborné škole v Praze. V roce 2005 se začala specializovat na brazilskou bossa novu a koncertovat v duu se svým nynějším manželem Liborem Šmoldasem /kytara/. V roce 2007 založila kapelu ZEURÍTIA a natočila první album se stejnojmenným názvem. Deska byla přijata s velikým úspěchem a patří k nejprodávanějším deskám z jazzové hudby u nás.

V New Yorku spolupracovala na desce Libora Šmoldase “In New York on Time” s Georgem Mrázem, Samem Yahelem a Jeffem Ballardem.

V New Yorku měla lekce zpěvu u Petera Eldridge (Manhattan School of music, člen kapel New York Voices, Moss). Na pražské jazovém workshopu zase od výborné zpěvačky Agy Zaryan. V Londýně a v Německu absolvovala jazzové workshopy, které vedl Pete Churchill, Tina May a Guillermo Rozenthuler.

Spolupracuje s Jakubem Holovským /KUBATKO/ na projektech Vzduchoplavec /byl oceněn v kategorii elektronická hudba cenou Anděl/, dále zpívá na albu Krasohled, kde se autorsky rovněž podílí, tentokrát na písni “Krátká báseň”.

Při svém tříměsíčním pobytu v Austrálii (2014) několikrát koncertovala v Československém klubu v Brisbane a připravovala se na svojí druhou desku.

V irském Dublinu koncertovala s Peter Moc (kytara), Cormac O’Brian (kontrabas) a Tommy Gray (bicí) na prestižním festivalu Bray jazz 2014.

Vendula začala psát vlastní písně a texty. Úzce na nich spolupracuje se svým manželem Liborem Šmoldasem, který rovněž působí jako pedagog a skladatel. V říjnu 2014 vyjde její druhá deska, tentokrát převážně autorská, a ponese název WEIGHTLESS.