Zeurítia radio / Mp3 player

Kapela

Zeurítia je výjimečná jazzová zpěvačka, která si své místo v Česku vydobyla především svým brazilským projektem, kde zpívá bossa novu a sambu v autentické portugalštině.

20.10.2014 vydala svoje druhé, ale tentokrát autorské album s názvem WEIGHTLESS /NEWPORTLINE, 2014/

Můj projekt vznikal velmi zvolna. Mým snem bylo skládat vlastní hudbu. Nahrávala jsem si postupně svoje nápady a loňský podzim (2013) přišla konečně veliká inspirace a tvůrčí nebe se otevřelo dokořán. Spolu se svým manželem Liborem Šmoldasem jsme začali pracovat na písničkách a šlo to tak snadno a lehce až jsme měli husí kůži. Bez Libora by tyto písničky nebyly a beze mě rovněž ne a to je na této desce pro nás to nejcennější – jsou naše.

Co nás nejvíce ovlivnilo k napsání těchto písniček obsažených na novém albu?

Cestování, naše rodina, naše úsilí a víra v to, že sny jsou uskutečnitelné. Naše touha a práce způsobila, že je deska na světě. Máme tak možnost poslat svoji hudbu do světa. A za to jsme vděčni a máme velikánskou radost.

NA ALBU EXCELUJÍ:

Zeurítia (Vendula Šmoldasová) – vokály
Libor Šmoldas – kytary
Jan Andr – piano, fender rhodes
Tomáš Baroš – kontrabas
Marek Urbánek – bicí
Jakub Zomer – hammond organ


V roce 2008 vydala u prestižního vydavatelství Animal music stejnojmennou debutovou desku Zeurítia, která se u nás řadí k nejprodávanějším titulům v oblasti jazzu. Na desce kromě jiného spolupracuje s polskými hudebníky pianistou Michalem Tokajem a basistou Michalem Baranským.